Одеські катакомби — підземелля, відомі багатьом жителям нашої планети.
Вони овіяні безліччю загадок і таємниць, тому що розібратися в цій заплутаності часом не просто.
Наша команда дослідників займається вивченням Одеських таємничих підземних ходів катакомбів.
Багаторічний досвід та результати наукових досліджень в області Одеських катакомбів дозволяють з достовірністю розповідати про підземелля міста.
Насправді про Одеські катакомби накопичено безліч наукових знань та матеріалів. Часом вони публікувалися у різних виданнях, розкидані за книгами, газетами, збірками. Спробою зібрати воєдино «підземні матеріали» є наш сайт. «Підземний світ Одеси — джерело знань про катакомби міста».
Тут зібрано безліч достовірних матеріалів про самі катакомби (шахти, печери, райони), а також у розділі «Бібліотека» — наближена до них інформація про дослідників, історичні події, проблеми та інше.
Усі статті – це опубліковані матеріали у різних виданнях, взяті з дозволу авторів. Матеріали зібрані у розділі “Дослідження” та згруповані за трьома категоріями (катакомби, печери та інші підземелля).
Також «Підземний світ Одеси» — це просвітницький проект, який займається підвищенням освіченості в області Одеських катакомб та дослідженнях рідного краю. На сторінках свого сайту та прикріплених до нього соціальних мереж ми прагнемо розповідати справжні відомості про катакомби. Також, продовжуючи підземні дослідження, ділитися новими результатами. Для того, щоб кожна людина могла дізнатися, що ж таке катакомби Одеси, чого там грандіозного, цікавого, загадкового, чим справді можна пишатися.
Та й самі катакомби «поправили» б репутацію про чутки та міфи, які про них ходять.
У реаліях наших днів збереження та поширення дослідницької інформації стає ще актуальнішим.
Так, з часів утворення катакомб немає даних, відомостей, схем, планів, описаних технологій каменевидобування, статей і т.п. З того часу можна побачити лише малюнки на стінах виробок і щось додумати.
За часів ІІ світової війни — яскравий епізод історії катакомб, є вже більше відомостей. Отже, наші дослідження говорять про те, що відомо та розказано з тих часів досить мало. Це стосується різних партизанських загонів і мирних жителів, що ховалися.
Та й у наші дні. Коли виникла потреба у сховищах, зокрема і підземних, щоб уберегтися від російських бомбардувань, крім загальних «які витають» у суспільстві популярних знань, до ладу нічого, одні здивування. Хоча дослідження проводяться, статті пишуть і навіть книги.
Більшість членів нашої команди – це учасники клубу «Пошук». Створеного у 1965 році. Час минав, цілі та завдання трансформувалися. До цього дня «Пошук» є і діє, ми з ним взаємодіємо. Однак учасники нашої команди КОДК можна сказати пішли у вільне плавання, несучи із собою дослідницькі ідеали Одеських катакомб.
КОДК – команда Одеських дослідників катакомб.
Катакомб в Одесі справді багато. Вони всі цікаві, різноманітні у тому числі в міру доступності та труднощі проходження. Регулярно працювати у важких районах фізично немає можливості. Тому діяльність поширюється з різних напрямів. Однак стратегічні плани все ж таки є. Деякі з них можна дізнатися в розділі «Проекти» і навіть при бажанні взяти участь.
Ідеальним результатом дослідницької роботи є узагальнений матеріал, виражений як замітки, статті, складніше — книги. Подібні відомості вже можуть бути опорою для майбутніх першопрохідців та географічних відкриттів, яких під землею безліч.
На сьогоднішній день ми можемо запропонувати 2 друковані видання, детальніше про них у розділі «Книги».
Теорія зі сторінок нашого сайту має підкріплюватись практикою. Для цього є можливість побувати на екскурсіях з різною тематикою та місце проведенням. Детальніше про це можна дізнатися в розділі «Екскурсії».
Накопичений досвід і освіта дають можливість відповісти на питання, що виникають, часом раптово, пов’язані з катакомбами. Про це у розділі «Консультації»
Про подробиці використання інформації з сайту в розділі «Правила використання та копіювання інформації з сайту». Подробиці про собор та зберігання інформації про персональні дані розділу «Політика конфіденційності».
@КОДК